فروش دانه قهوه
خانه / قهوه / خرید قهوه گواتمالا به صورت عمده در تهران

خرید قهوه گواتمالا به صورت عمده در تهران

خرید قهوه گواتمالا و قهوه سیدامو به صورت عمده در تهران انجام می شود، در هنگام خرید انواع قهوه گواتمالا، تشخیص قهوه باکیفیت بسیار مهم می باشد.

خرید قهوه گواتمالا به صورت عمده در تهران

فروش قهوه گواتمالا با قیمت مصوب

فروش قهوه گواتمالا با قیمت مصوبقهوه به ما در سوزاندن چربی کمک می کند

 کافئین در بیشتر مکمل های غذایی وجود دارد که قرار است به ما در کاهش وزن کمک کند.  این یکی از معدود مواد طبیعی است که به چربی سوزی کمک می کند.  تنها خبر بد این است که این اثرات مثبت کافئین در مشروبات الکلی سنگین کاهش می یابد.

 قهوه باعث بهبود عملکرد بدنی ما می شود

 بسیاری از ورزشکاران قبل از مسابقه چندین فنجان قهوه می نوشند، زیرا کافئین سطح آدرنالین را افزایش می دهد.  این هورمون بدن ما را برای تلاش جسمی استثنایی آماده می کند: باعث می شود سلولهای چربی از بین بروند چربی بدن ، و آن را به عنوان اسیدهای چرب آزاد آزاد می کنند ، که هنگام ورزش از آنها به عنوان سوخت استفاده می کنیم.

 قهوه گواتمالا برای یک کبد سالم

 کبد ارگان حیاتی است که صدها کارکرد در بدن انجام می دهد.  همچنین یک عضو بسیار آسیب پذیر در برابر مصرف بیش از حد الکل و مثمر ثمر است.

 مطالعات نشان داده است که قهوه برای افرادی که روزانه چهار یا بیشتر فنجان می نوشند ، خطر ابتلا به سیروز (کبد با بافت مرده زیاد ، آسیب دیده توسط الکلیسم یا هپاتیت) را کاهش می دهد.  همچنین خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۴۰ درصد کاهش می دهد.

 قهوه برای تغذیه

 بسیاری از مواد مغذی موجود در دانه های قهوه در این فرآیند از بین می رود ، اما بسیاری دیگر باقی مانده اند.  هر جرعه ای که مصرف می کنیم حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین ها و مواد معدنی است.

 هر فنجان قهوه حاوی موارد زیر است:

 ۶٪ ویتامین B5

 ۱۱٪ ویتامین B2

 ۲٪ نیاسین و تیامین

 ۳٪ پتاسیم و منیزیم

 همچنین، قهوه از نظر آنتی اکسیدان زیاد است. 

قطب تولید قهوه گواتمالا درخاورمیانه

تولید قهوه عربیکا ارزان و قهوه هندی درجه یک در خاورمیانه به دلیل محبوبیت زیادی که دارند، بسیار افزایش یافته است. 

تولید قهوه فرایند صنعتی برای تبدیل میوه خام گیاه قهوه به قهوه تمام شده است.  گیلاس قهوه دارای میوه یا خمیر است که بذر یا لوبیا را از بین می برد و سپس خشک می شود.  در حالی که تمام قهوه های سبز فرآوری می شوند ، روشی که استفاده می شود متفاوت است و می تواند تأثیر چشمگیری در طعم قهوه بو داده و دم کرده داشته باشد.  تولید قهوه منبع اصلی درآمد ۱۲٫۵ میلیون خانوار است که بیشتر آنها در کشورهای در حال توسعه است. [۱]  با افزودن ارزش ، پردازش قهوه به صورت محلی ، کشاورزان قهوه و کشورها می توانند درآمد حاصل از قهوه را افزایش دهند. [نیاز به استناد.

پردازش مرطوب

 در فرآیند مرطوب ، میوه ای که دانه ها / لوبیا را پوشانده است قبل از خشک شدن از بین می رود.  قهوه فرآوری شده با روش مرطوب قهوه فرآوری شده یا شسته شده مرطوب نامیده می شود. [۴]  روش مرطوب نیاز به استفاده از تجهیزات خاص و مقادیر قابل توجهی آب دارد.

 گیلاس های قهوه با غوطه وری در آب طبقه بندی می شوند.  میوه های بد یا نارس شناور می شوند و میوه رسیده رسیده غرق می شود.  با فشار دادن میوه به وسیله دستگاه در آب از طریق صفحه ، پوست گیلاس و برخی از خمیرها از بین می رود.  حبوبات هنوز مقدار قابل توجهی از خمیر را به آن چسبیده است که باید برداشته شود.  این کار یا با روش کلاسیک تخمیر و شستشو انجام می شود و یا یک روش جدیدتر که به روش های مختلفی به نام پردازش مرطوب ، آب و هوایی یا جابجایی مکانیکی به کمک ماشین انجام می شود:

 

 مرتب کردن قهوه در آب

 در روش تخمیر و شستشوی فرآوری مرطوب ، با از بین بردن سلولز با تخمیر لوبیا با میکروب ، بقیه خمیرها برداشته می شوند و سپس آنها را با مقادیر زیادی آب شسته می کنند.  تخمیر را می توان فقط با آب اضافی یا در “تخمیر خشک” فقط در آب میوه های میوه انجام داد.

 فرایند تخمیر باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که قهوه طعمهای نامطبوب و ترش به دست نمی آورد.  برای بیشتر قهوه ها ، بسته به درجه حرارت ، ضخامت لایه مخاط و غلظت آنزیم ها ، برداشتن مخاط از طریق تخمیر بین ۸ تا ۳۶ ساعت طول می کشد.  انتهای تخمیر توسط احساس ارزیابی می شود ، زیرا pergangment اطراف لوبیا بافت باریک خود را از دست می دهد و احساس خشن “سنگریزه ای” به دست می آورد.  وقتی تخمیر کامل شد ، قهوه با مخلوط مخصوص ماشین های مخصوص شستشو با آب تمیز شستشو می شود. [۵]

 در فرآوری مرطوب با کمک ماشین ، از تخمیر برای جدا کردن لوبیا از باقیمانده خمیر استفاده نمی شود.  بلکه این کار از طریق شستشوی مکانیکی انجام می شود.  این فرآیند می تواند باعث کاهش مصرف آب و آلودگی از زمان آبگیری و لکه های آب شود.  علاوه بر این ، از بین بردن موسیلاژ توسط دستگاه آسانتر و قابل پیش بینی تر از از بین بردن آن با تخمیر و شستشو است.  با این حال ، با از بین بردن مرحله تخمیر و جدا کردن زودرس میوه و لوبیا ، از بین بردن مکانیکی می تواند ابزار مهمی را که اپراتورهای آسیاب از تأثیر آن بر طعم قهوه دارند ، حذف کند.  علاوه بر این ، انتقاد زیست محیطی از روش تخمیر و شستشو به طور فزاینده ای غلط شده است ، از آنجا که ترکیبی از تجهیزات کم آب به علاوه مخازن مستقر ، به اپراتورهای کارخانه وجدان اجازه می دهد تا تخمیر را با آلودگی محدود انجام دهند. [۴]  افت نزولی در استفاده از یک فرایند کمک شده به ماشین یا “نیمه شستشو” احتمال زیاد تراش یا آسیب دیدن لوبیا است.  حبوبات آسیب دیده در لوبیا های رشد یافته با ارتفاع کمتر و گونه های خاصی با ویژگی های ریز قابل مشاهده است.

 هرگونه پردازش مرطوب قهوه ، فاضلاب قهوه را تولید می کند که می تواند آلاینده باشد. [۶]  مزارع حساس به محیط زیست ، فاضلاب را به همراه پوسته و موزیلاسیون به عنوان کمپوست مورد استفاده در برنامه های کود دهی خاک ، دوباره پردازش می کنند.  مقدار آب مورد استفاده در فرآوری می تواند متغیر باشد ، اما بیشتر اوقات با نسبت ۱ به ۱ استفاده می شود.

 بعد از برداشتن خمیر ، آنچه که باقی مانده است ، لوبیا است که توسط دو لایه اضافی ، پوست نقره ای و لایه برداری احاطه شده است.  حبوبات را باید قبل از پایدار شدن در حدود ۱۰٪ از آب خشک کرد.  دانه های قهوه را می توان در خورشید و یا با دستگاه خشک کرد اما در بیشتر موارد در آفتاب خشک می شود و از رطوبت ۱۲ تا ۱۳٪ استفاده می شود و توسط دستگاه تا ۱۰٪ کاهش می یابد.  خشک کردن كاملاً توسط دستگاه معمولاً فقط در جاهایی انجام می شود كه فضا در حق بیمه باشد یا رطوبت آن خیلی زیاد باشد تا حبوبات قبل از كپك زدگی خشک شود.

 

 خشک کردن قهوه در آفتاب.  Dolka Plantation Costa Rica

 هنگامی که در آفتاب خشک می شود قهوه اغلب در ردیف هایی در پاسیوی بزرگ پخش می شود که در آن باید هر شش ساعت یک بار ریخته شود تا حتی خشک شود و از رشد کپک جلوگیری کند.  مقداری قهوه روی میزهای بزرگ بلند که قهوه با دست چرخانده شده خشک می شود.  خشک کردن قهوه از این راه این مزیت را دارد که اجازه می دهد هوا بهتر در اطراف لوبیا گردش کند و باعث خشک شدن بیشتر می شود اما هزینه و نیروی کار را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

 پس از فرآیند خشک کردن (در آفتاب یا از طریق دستگاه ها) ، پوست لبه دار یا پارگامینو کاملاً خشک و خرد می شود و در فرآیند پوسته پوسته شدن به راحتی برداشته می شود.  گاهی اوقات قهوه در پوست یا فرامامینو فروخته می شود و حمل می شود ، اما بیشتر اوقات از دستگاهی به نام هالر برای خرد کردن پوست پیشگویی قبل از حمل لوبیا استفاده می شود. 

هزینه خرید قهوه گواتمالا درجه یک صادراتی

هزینه خرید قهوه گواتمالا درجه یک صادراتیصادرات قهوه گواتمالا از ایران به سایر کشور های همسایه انجام می شود. بهترین مارک قهوه با هزینه ای بسیار مناسب و عالی از کشورمان به سایر کشورها فرستاده می شود. 

مغز خوش شانس: شاید مشهورترین اثر کافئین بر بدن ما تحریک کننده باشد.  حقیقت این است که قهوه یک تشویق بزرگ است: با مصرف منظم ، مغز و عملکردهای شناختی آن از بسیاری جهات سود می برد.  حافظه ، غلظت و بینش تقریبا بلافاصله پس از نوشیدن آن افزایش می یابد.  هوشیاری ، زمان واکنش و عملکرد را کاهش می دهد.  این روحیه را بهبود می بخشد.

 ضد افسردگی: نوشیدن قهوه هر روز خطر افسردگی را کاهش می دهد.  کافئین به آزادسازی دوپامین و سروتونین ، انتقال دهنده های عصبی که وظیفه تنظیم خلق را دارند ، کمک می کند.  به همین دلیل ، قهوه گزینه ای است که باید برای خنثی کردن خواب آلودگی احتمالی هنگام رانندگی وسیله نقلیه در نظر گرفت.

 ناپ قدرتمند: یک قهوه به علاوه یک چرت زدن ۲۰ دقیقه ای فرمول علمی عدم زامبی بودن در تمام روز است.  در این حالت ، ترتیب عوامل مهم است: راز این است که قبل از چرت زدن یک قهوه سریع میل کنید.  توضیح؟  مدت زمان کافی برای رسیدن کافئین به مغز به طور متوسط ​​۲۰ دقیقه است.  هنگامی که در آنجا باشد ، به گیرنده آدنوزین ، “مولکول خستگی” متصل می شود.  آدنوزین یک محصول جانبی از فعالیت های مغز است که هنگام تجمع در گیرنده ها خستگی ایجاد می کند.  چرت زدن باید حداکثر ۲۰ دقیقه باشد تا از خواب عمیق خودداری کنید و از اثر تحریک کننده کافئین استفاده کنید.

 عملکرد ورزشی را بهبود می بخشد: مصرف قهوه قبل از تمرینات طولانی مدت ایده آل است.  کافئین انرژی را تأمین می کند و استقامت بدنی را افزایش می دهد.  با به تأخیر انداختن احساس خستگی ناشی از عمل بر روی آدنوزین ، از قدرت عضلات نفع می رود.  علاوه بر این ، کافئین به سوزاندن چربی و حفظ گلیکوژن به عنوان منبع انرژی کمک می کند.

 

قیمت مصوب قهوه در بازار بین المللی

 قهوه نوشیدنی است که دارای آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی محرک مانند کافئین است و به جلوگیری از خستگی و بیماری هایی مانند سرطان و برخی مشکلات قلبی کمک می کند.  به همین ترتیب ، همچنین یافت شده است که به مبارزه با افسردگی ، بهبود روحیه و حال و هوای خوب کمک می کند.

 با این حال ، مشخص شده است که کافئین می تواند فشار خون را در افراد حساس به آن ، که سیگار می کشند ، یا افرادی که اضطراب یا استرس بالایی دارند ، افزایش دهد.  بنابراین ، ایده آل مصرف آن در مقادیر متوسط ​​است.

 

 ۱٫ با خستگی مبارزه کنید

 از آنجا که سرشار از کافئین و سایر ترکیبات فعال زیستی است ، قهوه به مبارزه با خستگی ، بهبود حافظه ، هوشیاری و درک کمک می کند ، ظرفیت تمرکز برای کارهای ساده ، نظارت بر شنوایی ، زمان احتباس را افزایش می دهد  بینایی و کاهش خواب آلودگی.

 به همین ترتیب ، با توجه به اینکه برخی از هورمون هایی که به فعال شدن نورون ها کمک می کنند ، افزایش یافته اند ، سطح انرژی را افزایش می دهد و برای به دست آوردن این اثرات نیاز به حداقل ۷۵ میلی گرم کافئین (۱ فنجان قهوه اسپرسو) دارد.

 اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که این تأثیرات بسته به شخص دیگری متفاوت است ، زیرا این امر به توانایی هر یک در سوخت و ساز کافئین و از بین بردن آن از بدن بستگی خواهد داشت ،

 ۲٫ از افسردگی جلوگیری کنید

 مصرف کافئین معتدل به دلیل تأثیر تحریک کننده ای که بر سیستم عصبی مرکزی ایجاد می کند ، از دخالت مثبت در خلق و خو ، تمایل و عملکرد شناختی به جلوگیری از افسردگی کمک می کند.

 علاوه بر این ، مصرف قهوه همچنین با عادات اجتماعی همزیستی ، تحریک تعامل با افراد دیگر و افزایش احساس بهزیستی شخصی در ارتباط است.

 ۳٫ از سرطان پیشگیری کنید

 برخی از مطالعات نشان داده اند که قهوه به جلوگیری از سرطان ، به طور عمده سرطان پستان ، تخمدان ها ، پوست ، کبد و کولورکتال کمک می کند ، زیرا حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند اسید کلروژنیک ، کافئین ، توکوفرول ها ، ملانوئیدین ها و ترکیبات فنولیک است ، به عنوان مثال  آنها سلول ها را از آسیب رادیکال آزاد محافظت می کنند و التهاب را در بدن کاهش می دهند.

 ۴- جلوگیری و بهبود سردرد

 قهوه به کاهش و جلوگیری از سردرد کمک می کند ، زیرا باعث ایجاد انقباض عروق در عروق مغز می شود و از بروز درد جلوگیری می کند.  برخی از مطالعات نشان می دهد که دوز درمانی در این موارد باید حداقل ۱۰۰ میلی گرم در روز باشد.

 همچنین ، داروهای تسکین دهنده کافئین مختلفی را می توانید از داروخانه بدست آورید ، زیرا باعث تقویت اثر دارو و در کنار هم ، به طور مؤثرتری با انواع سردردها از جمله میگرن می شود.

 ۵٫ تحریک کاهش وزن

 برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف قهوه از کاهش وزن حمایت می کند ، زیرا حاوی مواد فعال مختلفی است که می تواند متابولیسم را تحت تأثیر و تحریک قرار دهد ، به عنوان مثال ، کافئین ، تئوبرومین ، اسید کلروژنیک و تئوفیلین.

 این ترکیبات فعال زیستی باعث می شوند بدن کالری بیشتری صرف کند و چربی بیشتری بسوزاند و باعث کاهش وزن می شود.

 ۶٫ بهبود استقامت در ورزشکاران

 به عنوان مثال ، مصرف کافئین باعث افزایش سطح آدرنالین در خون ، بهبود استقامت و هماهنگی در ورزش های راکتی و ورزش های با شدت بالا مانند دویدن ، شنا و قایقرانی می شود.

 برخی مطالعات حاکی از مصرف ۳ میلی گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن ۱ ساعت قبل از ورزش است.

 ۷٫ از قلب محافظت کنید

 قهوه به طور بالقوه سرشار از آنتی اکسیدان ها است و دارای اثرات ضد التهابی است ، مؤلفه هایی که به محافظت سلول ها از آسیب رادیکال آزاد و کاهش مقاومت به انسولین کمک می کند ، از این طریق قلب را محافظت می کند و خطر حمله قلبی را کاهش می دهد.

 به همین ترتیب ، از افزایش کلسترول خوب HDL ، که یک محافظت کننده قلبی محسوب می شود و کاهش کلسترول بد LDL بد است ، حمایت می کند.

ماده فعال قهوه، کافئین است ، یک ماده محرک که در مواد روانگردان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.  عملکرد اصلی آن مسدود کردن اثرات آدنوزین ، انتقال دهنده عصبی است که وظیفه آن مهار آن است.  با مسدود کردن اثرات مهاری ، کافئین فعالیت عصبی در مغز را تحریک می کند و دوپامین و نوراپی نفرین را آزاد می کند (دو ماده که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می شوند).

خرید آسان و سریع قهوه چگونه امکان پذیر است؟

خرید آسان و سریع قهوه چگونه امکان پذیر است؟برای بزرگسالان سالم مقدار توصیه شده کافئین روزانه ۴۰۰ میلی گرم است ، البته این به نوع قهوه بستگی دارد زیرا محتوای آن بین آنها متفاوت است.  به عنوان مثال یک فنجان قهوه اسپرسو می تواند حاوی حدود ۷۷ میلی گرم کافئین و یک قهوه معمولی ۱۶۳ میلی گرم باشد.

 برای زنانی که باردار هستند یا قصد بارداری دارند ، باید مصرف کافئین را بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم در روز محدود کنید.  در مورد زنان باردار ، این می تواند خطر سقط جنین یا تاخیر در رشد جنین را افزایش دهد ، به خصوص هنگامی که بیش از ۶۰۰ میلی گرم مصرف می شود ، زیرا کافئین بیشتر از یک فرد عادی از بدن خارج می شود ، بنابراین  مصرف چند فنجان در روز می تواند باعث افزایش غلظت در یک زمان از روز شود.

 به همین ترتیب ، برای خانم های شیرده ، توصیه می شود حداکثر ۲۰۰ میلی گرم در روز باشد ، با توجه به اینکه کافئین ۱ ساعت بعد از مصرف به شیر مادر و قله ها منتقل می شود ، مهم است که در صورت مصرف ،  این کار بعد از شیر دادن به نوزاد انجام می شود ، به این ترتیب بدن زمان بیشتری برای از بین بردن این ماده قبل از تغذیه بعدی خواهد داشت.

 افراد مبتلا به مشکلات قلبی عروقی یا فشار خون بالا باید میزان مصرف آنها را محدود کنند ، زیرا مقدار توصیه شده برای این شرایط قطعی نیست و مطالعات علمی بیشتری لازم است.

 آیا قهوه + چرت خواب را از بین می برد و باعث افزایش تمرکز می شود؟

 اعتقاد بر این است که برای مقابله با خواب آلودگی ، درست بعد از ناهار یا صبح ، باید ۱ فنجان قهوه سیاه بنوشید و بلافاصله بعد از آن ۲۰ دقیقه چرت بزنید.  این دو راهکار با هم به نام Coffee NAP نامیده می شوند ، و او فکر می کند که عملکرد مغز را مطلوب می کند ، زیرا سیستم عصبی استراحت می کند و برای یک روز کاری دیگر فعال می شود ، زیرا کافئین و استراحت باعث حذف بیش از حد آدنوزین انباشته شده در مغز می شوند.  ماده شیمیایی که باعث خواب می شود.

 حتی اگر فقط ۱ فنجان قهوه کافی باشد تا احساس تمرکز بیشتری داشته باشید ، وقتی بسیار خسته هستید ، ممکن است قهوه بیشتری لازم باشد. 

جایگاه جهانی ایران در تولید قهوه گواتمالا

کافئین مهمترین مؤلفه قهوه و بیشترین میزان مصرف روانگردان در جهان است.  به محض اینکه قهوه می نوشید ، کافئین در مغز کار می کند ، یک انتقال دهنده عصبی ، آدنوزین را مسدود می کند و همین امر باعث افزایش سایر مواد مانند دوپامین یا نوراپی نفرین می شود که باعث تسریع در فعالیت مغز می شود.

 بسیاری از مطالعات انسانی نشان می دهد که قهوه جنبه های مختلف عملکرد مغز را بهبود می بخشد.  این شامل حافظه ، خلق و خوی ، هوشیاری ، سطح انرژی ، زمان واکنش و عملکرد شناختی عمومی است.  در ازای این مزایا ، قهوه ما را بیش از پیش بیدار نگه می دارد ، که می تواند باعث اختلال خواب شود.  به همین دلیل است که بیشتر متخصصان توصیه می کنند بیش از چهار فنجان در روز بنوشید.

 به لطف تأثیر تحریک کننده ای که کافئین در سیستم عصبی مرکزی دارد ، باعث افزایش سرعت متابولیک و افزایش اکسیداسیون اسیدهای چرب می شود. کافئین قهوه همچنین به بهبود عملکرد ورزشی کمک می کند.  این اسیدهای چرب را از بافت چربی بسیج می کند.  در آنالیزهای انجام شده ، میزان کافئین به طور متوسط ​​تا ۱۱ تا ۱۲ درصد عملکرد را افزایش می دهد.

بازارعمده فروشان قهوه در تهران

بازارعمده فروشان قهوه در تهران ما تمایل داریم که قهوه را به عنوان یک مخلوط ساده از آب و کافئین بیاندیشیم ، اما این تزریق بسیاری از مواد مغذی ضروری دیگر را برای بدن ما دارد.  یک فنجان قهوه حاوی ریبوفلاوین (ویتامین B2) ، اسید پانتوتنیک (ویتامین B5) ، منگنز ، پتاسیم ، منیزیم و نیاسین است.

 قهوه همچنین بزرگترین منبع آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی غربی است ، زیرا بیشتر از بیشتر میوه ها و سبزیجات است.

 دیابت نوع ۲ ، رایج ترین ، با عادات سبک زندگی سالم قابل پیشگیری است: حفظ وزن مناسب و ورزش.  اما به نظر می رسد کافئین نیز در معادله نقشی دارد.  مطالعات مختلف نشان داده است افرادی که قهوه مصرف می کنند ۲۳ تا ۵۰ درصد خطر ابتلا به دیابت را دارند.  تحقیقات انجام شده است که این تأثیر را تا ۶۷ درصد بالا می برد.  چرا این اتفاق رخ داده مشخص نیست ، اما تحقیقات کافی وجود دارد که می گوید ، با این حال ، به نظر می رسد قهوه مانع از پیشرفت این بیماری می شود.

 تا به امروز ، هیچ درمانی برای بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون ، دو بیماری اصلی عصب عصبی وجود ندارد و به دلیل پیر شدن تدریجی جمعیت ، این بیماری به طور فزاینده ای مشاهده می شود.  علاوه بر عادات سبک زندگی سالم ، که به نظر می رسد از بروز هر دو اختلال جلوگیری می کند ، به نظر می رسد مصرف قهوه نیز بر رشد آنها تأثیر می گذارد.

 مطالعات متعددی نشان می دهد که قهوه نوشابه می تواند ۶۵ درصد احتمال ابتلا به آلزایمر را کمتر و بین ۳۲ تا ۶۰ درصد (طبق مطالعات) از ابتلا به پارکینسون رنج ببرد.  به نظر می رسد کافئین در درجه اول مسئولیت این امر را بر عهده دارد ، زیرا نوشابه های ناشنوا هیچ مزیتی را نشان نمی دهند.

 کبد بزرگترین احشای بدن ماست و بیشترین عملکرد را در بدن ما دارد.  یكی از شایع ترین بیماری های این بیماری سیروز است كه نزدیك به الكلیسم است ، بلكه با هپاتیت نیز ارتباط دارد.  ترکیب ارواح با کافه یا شرط بندی بر روی کاراجیلو ، در صورت نوشیدن در حد اعتدال ، شما را از رنج بیماری نجات نخواهد داد ، اما به نظر می رسد افرادی که روزانه بیش از ۴ فنجان قهوه می نوشند ، ۸۰٪ کمتر از این احتمال را دارند.  بیماری را تحمل کنید.

قهوه برای جلوگیری از آلزایمر و پارکینسون

 آلزایمر و پارکینسون شایعترین بیماریهای عصبی هستند.

 مطالعات نشان می دهد که نوشابه های قهوه ۶۰ درصد خطر ابتلا به انقباض آلزایمر و بنابراین زوال عقل را دارند و همچنین ۳۲-۶۰ درصد خطر ابتلا به پارکینسون را کاهش می دهد.

جهت خرید و فروش محصولات میتوانید با ما در ارتباط باشید.
مشاور فروش:
حمید حسینی: 09120602986
آدرس کانال: vernafood@
آدرس وبسایت شرکت: www.vernafood.com

مطلب پیشنهادی

خرید قهوه مرغوب

سایت خرید قهوه مرغوب به قیمت ارزان

خرید قهوه مرغوب را از نمایندگی فروش عمده قهوه با ارزان‌ترین قیمت از انواع قهوه …